خبرگزاری جامعه باز افغانستان

ترور خلبانان افغان، اولویت اصلی جنگ پیکارجویان طالب

8

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

دو مقام ارشد امنیتی افغانستان به شرط افشا نشدن نام خود به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که پیکارجویان طالب به دنبال ترور خلبانان ارتش افغانستان هستند.

 

به گفته این دو مقام، هفت خلبان افغان در ماه‌های اخیر هنگامی که خارج از پایگاه محل فعالیت خود بودند ترور شده‌اند و این گروه عزم بلندی برای نابودی قدرت دفاعی راهبردی دولت افغانستان دارد.

به باور مقام‌های آمریکایی نیز کشتار هدفمند خلبانان افغان تلاش بزرگ پیکارجویان طالب برای نابود کردن ارزشمندترین دارایی نظامی افغانستان است که سال‌ها توسط آمریکا و ناتو آموزش داده شده‌اند.

مقام‌‌های امنیتی افغانستان و آمریکا بر این باورند که خلبانان ارتش افغانستان بزرگ‌ترین خطر برای نابودی پیکارجویان طالب خواهند بود.

خلبانان افغان در کنار ایفای نقش کلیدی خود برای حمله به محل تجمع پیکارجویان طالب و پشتیبانی از نیروهای زمینی ارتش می‌توانند در جلوگیری از تصرف شهرها و ماموریت‌های تخلیه مجروحان و انتقال محموله و تجهیزات برای ارتش فعال باشند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی پیکارجویان طالبان نیز تایید کرده که این گروه حذف هدفمند خلبانان با ارزش افغانستان را در دست دارد چرا که به باور آن‌ها این خلبانان مردم افغانستان را بمباران می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.