خبرگزاری جامعه باز افغانستان

دادخواهی جهت تامین صلح در افغانستان؛ جوانان هراتی جرگه تشکیل دادند

122

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

به دنبال افزایش شدت نبرد در افغانستان و از طرف دیگر تداوم کشتار غیرنظامیان در گوشه و کنار کشور، این بار جوانان با برگزاری یک جرگه مشورتی در هرات، خواستار تامین صلح و آتش بس سراسری شده اند.

 

اشتراک کنندگان این جرگه تاکید دارند که باید دو طرف مذاکره کننده با توجه به وضعیت کنونی افغانستان، زمینه تامین صلح در کشور را فراهم کنند.

آنان از حکومت و پیکارجویان طالب خواسته اند تا دست از ایجاد اختلاف در روند مذاکرات برداشته و برای به توافق رسیدن این مذاکرات بیشتر تمرکز کنند.

در این جرگه تمام نظرات، پیشنهادات و خواسته های جوانان در مورد روند صلح جمع آوری شده و طی یک قطعه نامه به طرف های مذاکره کننده صلح در دوحه صادر خواهد شد.

اشتراک کنندگان در این جرگه همچنان تاکید کرده اند که جامعه جهانی باید از روند مذاکرات صلح در دوحه نظارت جدی داشته باشد و بر نقش پر رنگ جوانان در این روند نیز تاکید کند.

جرگه جوانان همچنان با اشاره به افزایش خشونت ها در افغانستان اعلام کرده است که تداوم خشونت به ضرر گفتگوهای صلح در دوحه است و از طرف دیگر این حملات سبب کشتار بی رحمانه غیرنظامیان شده است.

این جرگه درحالی برگزار شده است که به تازگی خبر گزاری فرانس پرس گزارش داده است، نکات اساسی اختلاف‌ها که منجر به توقف مذاکرات صلح شده بود، برطرف شده و راه برای پیشبرد مذاکرات باز شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.